ERASMUS WŁOCHY 2016/2017 Podsumowanie

Dzień

1 2 3 4 5

Dzień 1

Dzisiaj kończyliśmy skrypty jQuery, których celem było chowanie lub sprawdzanie elementów po kliknięciu. 

Dzień 2

Wtorek był dniem podsumowującym całe 3.5 tygodnia naszej nauki. W tym czasie nauczyliśmy się pisać skrypty i funkcje PHP jak i korzystać z mySQL'a. Do wszystkiego dodaliśmy widok strony dla urządzeń przenośnych(CSS), oraz interaktywne skrypty jQuery.

Dzień 3

W ramach profesjonalnych wizyt odwiedziliśmy ITIG “O. Belluzzi – L. da Vinci” di Rimini, l'Istituto Tecnico Industriale e per Geometri. Jest to liceum ogólnokształcące, które mieści się w kilku oddzielnych budynkach. W każdym uczą się klasy o różnych profilach.


W budynku w którym byliśmy odbywają się zajęcia z lingwistyki, informatyki, architektury i muzyki. Zostaliśmy oprowadzeni jedynie po części związanej z naszym kierunku kształcenia tj. informatyką, gdzie nasz przewodnik-nauczyciel opowiedział o podstawie programowej. Mocno różni się ona od naszej, chociażby tym, że w podstawie znajdują się lekcje z "elektroniki praktycznej" i teleinformatyki.

Dzień 4

Tego dnia w ramach już ostatniej wizyty profesjonalnej odwiedziliśmy siedzibę firmy Bookstones, w której pracuje chociażby nasza tutorka- Simona. Firma Bookstones zajmuje się tworzeniem okładek oraz redagowaniem książek i e-booków. Maskotką są dwa koty, z których największy waży 10kg.

Oto niektóre z ich prac:

 Dzień 5

Tak oto nasze miesięczne praktyki dobiegły końca. Dzisiaj po raz ostatni odwiedzilismy Sistema Tourismo by odebrać certyfikaty oraz pożegnać się ze wszystkimi.