LAB 3.0

APKI.ORG

W CAŁEJ POLSCE RUSZAJĄ LABY 3.0, czyli nie mogło i nas zabraknąć

Jedną z 16 zwycięskich szkół biorących udział w ogólnopolskim projekcie apki.org jest nasza Szkoła – Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu.

Do udziału w projekcie „Akademia 3.0 – apki.org” zgłosiło się kilkadziesiąt szkół z całej Polski. Ostatecznie wybrano 16 placówek, w których już we wrześniu uruchomione zostaną innowacyjne kluby Lab 3.0, w których uczniowie będą uczyć się programowania i tworzenia aplikacji mobilnych. Aby przygotować nauczycieli do prowadzenia Lab-ów 3.0 zaproszono ich na szkolenie do Warszawy. Podczas spotkania edukatorzy mieli możliwość przetestowania platformy apki.org, pierwszej w Polsce interaktywnej platformy do nauki programowania, z której uczniowie będą korzystać podczas zajęć Lab-ów 3.0.

Pokazany został inteligentny dom w Intel XDK, HTML5, CSS3, JavaScript, mowa była o Xamarinie, C# i Kinetise, a na koniec w 10 minut zrobiliśmy aplikację do liczenia średniej ocen.

– Bardzo fajna grupa, mam nadzieję na owocną współpracę. Cieszę się z dużego zainteresowania i zaangażowania. Tacy Nauczyciele mogę na prawdę wiele pokazać uczniom i otworzyć przed nimi niejedną drogę! – mówi Jakub Król, szkoleniowiec i członek zarządu Fundacji Media 3.0.

I to wszystko w naszej Szkole 🙂

Szczegóły o fundacji i projekcie:   zobacz tu

apki-org

Gra napisana w C# przez jednego z uczestników projektu i ucznia klasy 3ti, Marcina Piszczka do pobrania tutaj:

Gra napisana przez jednego z uczestników projektu i ucznia klasy 3ti, Roberta Sornka do pobrania w dwóch odsłonach: