PROGRAM ERASMUS+

PROGRAM ERASMUS+

 

W związku z pozytywnym zatwierdzeniem wniosku i uzyskaniem dofinansowania z programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Mobilność Akcja I ze środków Uni Europejskiej z programu operacyjnego Europejskiego Funduszu Społecznego nasza szkoła organizuje wyjazdy zagraniczne dla uczniów technikum ekonomicznego i mechanicznego.
Projekt „Uczeń PZS Bieruń w przyszłości mobilnym pracownikiem na europejskim rynku pracy” to szansa mobilności dla 50 uczniów (25 uczniów w roku szkolnym 2014/2015), uczestników kształcenia zawodowego, dzięki której będą mogli odbyć praktyczne szkolenie zawodowe w warunkach jakich nie jest w stanie zapewnić im szkoła ani lokalny rynek pracy.

Praktyki zagraniczne w Niemczech wpłyną na wzrost ich kompetencji zawodowych, dzięki temu przyszli pracownicy wykażą się większą elastycznością i wydajnością. Ekonomiści będą mogli w szerszym stopniu wykorzystać pakiet biurowy Office w swojej pracy, co przyczyni się do wzrostu jakości ich pracy. Mechanicy zdobędą wiedzę praktyczną dotyczącą obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, jest to bardzo cenne doświadczenie w kontekście potrzeb rynku pracy w regionie. Staże są integralną częścią praktyk zawodowych, zgodnych z podstawą programową dla ww. zawodów.

Naszym partnerem w projekcie jest niemiecka firma Vitalis, z którą współpracowaliśmy realizując program Leonardo da Vinci 2011 i 2013 z pełnym sukcesem i obopólnym zadowoleniem. Gwarantuje to wysoką jakość stażu. Kontynuowanie współpracy między partnerami ułatwi mobilność, przyczyni się do wzrostu zaufania, pozwoli poznać i porównać systemy kształcenia zawodowego w Niemczech i Polsce.

Więcej informacji o programie Erasmus+ na stronie www.erasmusplus.org.pl

 

WYNIKI REKRUTACJI:     >>>zobacz<<<

 

Regulamin naboru uczestników:     >>>pobierz<<<
Formularz zgłoszeniowy:    >>>pobierz<<<
Ulotka informacyjna programu Erasmus+:   >>>pobierz<<<
WYNIKI REKRUTACJI:     >>>pobierz<<<
 

                      erasmus5

Koordynatorzy projektu:

Magdalena Świerczyna
Aleksandra Pikania-Gniełka