Rozwój kulturalny młodzieży

ROZWÓJ INTELEKTUALNO-KULTURALNY MŁODZIEŻY

ROZWÓJ INTELEKTUALNO-KULTURALNY MŁODZIEŻY W GODZINACH POZALEKCYJNYCH jest projektem cyklicznym organizowanym przy współudziale powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Młodzież naszej szkoły wyjeżdża na wieczorne spektakle do teatrów w Krakowie.

Jest to wspaniała okazja do zapoznania się z dorobkiem literackim wybitnych twórców dramatycznych. Niesamowite teatralne wnętrza wprowadzają uczniów w klimat kulturalnej stolicy małopolski.

 

2018r

W czwartek 15 marca  uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. ZEMSTA Aleksandra Fredro w reż. Anny Augustynowicz w teatrze J.Słowackiego w Krakowie. Ta uwspółcześniona wersja komedii romantycznej nieco inaczej ukazywała konflikt między głównymi bohaterami utworu i była dobrą okazją do przypomnienia sobie fabuły lektury, której znajomość jest wymagana podczas egzaminu maturalnego.

Maturzyści tańczą ,,Tango”.

Prymityw zwycięża nad inteligencją – taką gorzką diagnozę kondycji społecznej daje nam dramat Sławomira Mrożka, którego teatralną wizję  nasi czwartoklasiści mogli zobaczyć 5 marcaw Teatrze Małym w Tychach. Na szczęście spektakl obfitował w komiczne momenty, które zapadły w pamięć wszystkim widzom. ,,Tango” to ostatnia z lektur z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej, z której interpretacją mierzą się uczniowie. Z pewnością obejrzenie przedstawienia ułatwi tegorocznym maturzystom zrozumienie dzieła, które choć pochodzi z lat 60 ubiegłego stulecia jest aktualne po dziś dzień.