Elektrycy z wizytą w firmie HAGER GROUP w Bieruniu

 We wtorek 23.04. uczniowie 3 klasy elektrycznej mieli możliwość zwiedzenia nowo wybudowanego zakładu grupy Hager Group, który mieści się w Bieruniu przy ulicy Ekonomicznej.

 Jest to najnowocześniejszy zakład w Hager Group , w którym produkowane są urządzenia zabezpieczające stosowane w instalacjach elektrycznych.

Wizyta rozpoczęła się od szkolenia BHP, a następnie uczniowie zostali oprowadzeni po zakładzie
gdzie osoby oprowadzające z pasją i zaangażowaniem opowiadały jak powstał zakład, w jaki sposób wykonane są wszystkie instalacje i jak funkcjonują. Nowoczesny w pełni zautomatyzowany magazyn zrobił ogromne wrażenie na wszystkich. Wiele czynności wykonują 2 autonomiczne jeżdżące roboty, które za zadanie maja odciążyć pracowników od czynności powtarzających się.

Następnie zostaliśmy oprowadzeni po linii produkcyjnej, gdzie aktualnie produkowane są wyłączniki różnicowoprądowe. Wszystko zostało nam dokładnie pokazane i omówione, od wtryskowni czyli wydziale przetwórstwa tworzyw sztucznych, gdzie trwa produkcja elementów plastikowych, montażu poszczególnych elementów wyłączników, laserowego nadruku czy końcowych testów partii zmontowanych aparatów.

Wycieczka zakończyła się obiadem oraz wręczeniem upominków dla uczniów.

Bardzo dziękujemy firmie Hager za zaproszenie i możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami w branży elektrycznej związanymi z zabezpieczeniami instalacji elektrycznych.