ERASMUS+ WŁOCHY 2024


Kurs włoskiego- zdany !!

Żywieniowcy i informatycy z PZS Bieruń na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy zakończyli kurs z języka włoskiego przed wyjazdem do Rimini – 14 kwietnia 2024 roku. Uczniowie technikum gastronomicznego oraz technikum informatycznego zakończyli kurs z języka włoskiego, niezbędnego podczas uczestnictwa w czterotygodniowej praktyce zawodowej w Rimini, która będzie realizowana w kwietniu i maju tego roku, zgodnie z założeniami projektu o tytule Uczeń PZS na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy.


Informatycy i żywieniowcy z PZS Bieruń „na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy” już coraz bliżej praktyki w Rimini – Erasmus+
W dniu 11 marca 2024 roku rozpoczęły się Warsztaty integracyjno-wspierające
dla wyjeżdżających na praktyki zagraniczne ERASMUS+ do Rimini, będące kolejnym
etapem przygotowań dla informatyków i żywieniowców. Są one prowadzone przez
Panią Agatę Ziębę- Pedagoga Szkolnego wraz z uczestnikami wyjazdu oraz opiekunami.


Informatycy i Żywieniowcy z PZS Bieruń „na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy” – czyli kurs z języka włoskiego przed wyjazdem do Rimini. Uczniowie technikum mechanicznego i elektrycznego przebywający na praktyce zawodowej w Lizbonie kibicują swoim kolegom i koleżankom technikum informatycznego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych biorącym udział w kursie języka włoskiego, tak niezbędnego podczas uczestnictwa w czterotygodniowej praktyce zawodowej w Rimini, która będzie realizowana w kwietniu i maju 2024 roku, zgodnie z założeniami projektu o tytule „Uczeń PZS na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy”.


W dniu 5 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 mija termin składania dokumentów w ramach rekrutacji do projektu „Uczeń PZS na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy” realizowanego w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji na zasadach programu Erasmus+.


4 stycznia 2024 roku, uczniowie technikum: mechanicznego, elektrycznego, żywienia i usług gastronomicznych oraz informatycznego pisali test kwalifikacyjny z języka angielskiego, który ma zdecydować o ich uczestnictwie w naborze do projektu „Uczeń PZS na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy” o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000132165 realizowanego w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.

Dobrze napisany test z języka angielskiego to jeden z kilku warunków, jaki muszą spełnić uczniowie klasy IV TM , IV TE, IV TI, IV TŻ podczas postępowania rekrutacyjnego, które wyłoni grupę 15 osób. Zakwalifikowani uczniowie odbędą czterotygodniowe praktyki zawodowe w Lizbonie oraz Rimini.


Przypominamy, że w dniu 4.01.2024 w sali 211 o godz. 14:00 odbędzie się test z języka angielskiego dla osób biorących udział w naborze do projektu portugalskiego i włoskiego „Uczeń PZS na drodze do sukcesu na europejskim rynku pracy” realizowanego w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji za zasadach programu Erasmus+.


Regulamin – WŁOCHY

Formularz zgłoszeniowy – WŁOCHY

Procedura odwoławcza – POBIERZ